AKADEMİ PEYZAJ

Hakkımızda


Firmamız, Nisan 2012’de, İzmir Bornova’da, Taryap Tarımsal Danışmanlık adı ile faaliyete geçmiştir. Kuruluşundan 7 ay sonra, danışmanlık faaliyeti yanı sıra sulama projeleri hazırlama, sulama malzemeleri satışı ve sulama projeleri uygulamalarını faaliyet alanına sokmak için, ofisi İzmir Torbalı’ya taşımıştır.

Bu taşınmadan sonra, özellikle damla sulama sistemlerinin yaygınlaşması için Tarım İlçe Müdürlüğü ile ortaklaşa köylerde çok sayıda toplantılar düzenlemiş, yerel gazetelerde yazılar yayınlamıştır.

Faaliyetlerini tüm yıla yayabilmek için, 2014 yılından itibaren, İzmir Bayındır Arıkbaşı mahallesinde süs bitkileri sektörüne de girmiş, sulama dışından peyzaj projeleri hazırlığı ve uygulamalarına da başlamıştır. 2019 yılında, Torbalı’daki ofisi de Arıkbaşı’nda mevcut süs bitkileri ofisine taşıyarak, unvan değişikliği ile beraber, Akademi Peyzaj -Sulama - Süs bitkileri olarak faaliyetini sürdürmeye devam etmiştir.
 
VİZYONUMUZ

Firmamızın vizyonu, çevre ve tarım sektörünün bir adım ileri gitmesi için en son bilgi, yöntem ve tekniklerin bu sektörlerde kullanımına katkıda bulunmaktır.

Bu vizyonu gerçekleştirebilmek için bu sektörlerde önemli bir misyon yüklenmiştir.

Misyonumuz, tarımsal sulama alanındaki araştırmalardan elde edilen en son bilgi ve tekniklerin bu alanda uygulamasını sağlamak, verim kalite ve kantitesini artırıcı katkılarda bulunmak, mevcut ortamına ve beşeri ihtiyaçlara cevap verecek peyzaj projeleri geliştirip uygulamak, peyzaj bitki sektörünün gelişimine katkıda bulunmaktır. Bu kapsamda bu güne kadar çok sayıda; tarla bitkileri damla sulama sistemleri, yağmurlama sulama sistemleri, yonca ve meyve bahçelerinde tam otomatik toprak altı damla sulama sistemleri, gübreleme dahil tam otomatik ahtapot ve minisprink sera sulama sistemleri, hobi bahçeleri içme suyu ve pis su altyapı proje ve uygulamaları, büyük sulama alanlarında en son sistem (elektrofüzyon kaynaklı) tarımsal sulama altyapı sistemleri, peyzaj düzenleme ve otomatik sulama sistemleri, modern sera kurulumları gibi çok farklı alanlarda örnek projeler geliştirip uyguladık.

//İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Telefon :
0542 725 01 87
Email :
prof.atilla.colak@gmail.com

//HARİTA